Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lady Gaga

22. 3. 2009
photo_lady_gaga_4.gif picture by Lady Gaga

 

 

photo_lady_gaga_16-1.gif picture by Lady Gaga

 

cutekgaga.jpg lady gaga picture by Lady Gaga

 

photo_lady_gaga_2.gif picture by Lady Gaga

Lady Gaga


Věk: 22
Datum narození: 20. 03. 1986
Místo narození: New York, USA
Znamení: Ryby
Název alba: The Fame

 

Biografie Lady Gaga

 

Lady Gaga, občanským jménem Joanne Stefani Germanotta se narodila v roce 1986 italským rodičům v New Yorku. O dvacet let později si dala přezdívku Lady Gaga podle písničky Radio Gaga od Queenů a vrhla se na kariéru popové hvězdy. V roce 2008 vydala svoje zatím jediné album Fame, které je prý o tom, “že se každý může cítit slavný.” Deska se dostala na vrchol všelijakých žebříčků, stejně jako její singly Just Dance a Poker Face, a samozřejmě se výborně prodává.

Když byla ještě malá holčička, často si prozpěvovala písničky Cyndi Lauper, Michaela Jacksona, její táta ji inspiroval svými oblíbenými kapelami jako Rolling Stones či Beatles. Jako mladá holka byla hodně divoká - jednou ji museli zastavit členové ochranky, když tančila na stole v nóbl restauraci Upper West Side. Už tehdy bylo všem jasné, že z ní vyroste pořádné číslo.

Z mladé holky z italské rodiny se pomalu stávala exhibicionistka, ale především všestranně talentovaná textařka a zpěvačka, která umí udělat show na pódiu a dostat lidi do varu. “Byla jsem bavič už jako malá holka a jsem bavič i dnes” říká o sobě Lady Gaga, která si udělala jméno v dolním East Side klubové scény New Yorku tanečním superhitem “Beautiful Dirty Rich”. Její vystoupení bývají velmi odvážná - zpívá v bikinách i jiných extravagantních převlecích, které vyžadují odvahu vzít je vůbec na sebe.

“Vždycky jsem milovala rock, pop a divadlo. Když jsem objevila Queen a Davida Bowieho věděla jsem že budu zpěvačka. Až později jsem si uvědomila jak moc mě tihle umělci inspirovali.”

Dosažení tak skvělého úspěchu vyžaduje velký talent. Ten, ale Lady Gaga rozhodně nechybí: Gaga je dívka, která se již ve čtyřech letech naučila improvizovat na piáno a ve třinácti letech již skládala balady na piáno. Ve čtrnácti hrávala na piáno v New Yorských klubech. Jistě její styl ovlivnilo i přátelství s Paris a Nicky Hilton, které s Lady Gaga navštěvovaly stejnou střední školu (Sacred Heart School na Manhattane).

V 17.letech se stala jednou z dvaceti šťastných (a taky talentovaných) dětí, které se předčasně dostaly na prestižní univerzitu umění Tisch v New Yorku. Nejdříve se proslavila psaním textů pro jiné umělce (například Pussycat Dolls). Při přípravě jejího debutového alba ji dokonce uvolňovali učitelé z výuky. Lady Gaga se pak zaslouženě se svými hity jako Just Dance a Poker Face dostala až na samotný vrchol popu a taky na žebříčky britské hitparády.

“Můj cíl jako umělce je opět lidem přiblížit pop jako krásný hudební styl, udělat rekord v obsazení hitparád popovýma peckami”, říká Lady Gaga, která si sama píše všechny svoje texty a v drtivé většině i sama skládá melodie a k tomu ještě stíhá pracovat na albech svých kolegů umělců, studovat, no a samozřejmě pařit. “Myslím, že jsem se trefila s Poker Face a Just Dance mnoha lidem do vkusu, cítím, že lidé potřebují našlápnuté popové skladby a ty já dělám s radostí,” říká Lady Gaga.

Lady Gaga ve své hudbě mísí taneční pop a elektro-pop, na druhé straně používá i prvky rocku a disco hudby. Tohle všechno se nalije do pomyslné Martini sklenice a na světě je nová Madonna.

"The Fame je o tom, že každý se může cítit slavný,” vysvětluje Lady Gaga. “Pop kultury je umění. Nerada slyším, že někdo nenávidí pop-kulturu, stačí jí přijít na chuť, obejmout ji a uslyšíte tu krásu! Chci aby všichni lidi byli součástí toho snu, toho skvělého životního stylu.”

První singl alba The Fame je pecka "Just Dance", která vás zaručeně dostane na taneční parket a rozhoupe. Stejně chytlavá je i píseň "Boys Boys Boys". Taky se šušká, že by nás na příštím albu mohl čekat singl “Girls, Girls, Girls”, který má Lady Gaga již připraven v šuplíku.

Píseň “Beautiful Dirty Rich” částečně odhaluje samu autorku, která v mládí řádila po klubové scéně New Yorku. "Paparazzi"vyznívá jako cynicky ozpěvný song pro všechny novináře, kteří Lady Gaga věnují obrovskou pozornost. “Na jedné straně to patří k mému životnímu stylu, na druhý straně mi to krade hodně soukromí” přiznává Lady Gaga. “Jenom kdyby si nic nedomýšleli a psali pravdu!” dodává.

Nejsladší písničkou na albu je určitě "Brown Eyes", která ukazuje smysl pro vášeň a lásku. “Co dodat, Brown Eyes je mou srdeční záležitostí, je to hledání mého bývalého přítele” svěřuje se Lady Gaga.

Album The Fame od Lady Gaga obsahuje

01. Just Dance (featuring Colby O’Donis) (RedOne) - 4:04
02. Love Game (RedOne) - 3:33
03. Paparazzi (Rob Fusari & Victor Korh) - 3:30
04. Beautiful, Dirty, Rich
(Rob Fusari) - 2:54
05. Eh, Eh (Nothing Else I Can Say)
(Martin Kierszenbaum) - 2:57
06. Poker Face
(RedOne) - 3:59
07. The Fame
(Martin Kierszenbaum) - 3:44
08. Money Honey
(RedOne) - 3:08
09. Again Again (Rob Fusari) - 3:06
10. Boys Boys Boys
(RedOne & Lady GaGa) - 3:22
11.  Brown Eyes
(Rob Fusari & Lady GaGa) - 4:05
12. Summerboy
(Brian & Josh) - 4:16
13. I Like It Rough
(Martin Kierszenbaum) - 3:22 (iTunes, European and Australian editions)
14. Starstruck (featuring Flo Rida) (Martin Kierszenbaum and Space Cowboy) - (US Release) Bonus
15. Vanity - (Europe Release) Bonus

Zdroj: http://lady-gaga.cz/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lady

(Evelin, 23. 3. 2009 10:54)

Ó, já jen koukám! Nejvíc znám písničku Just Dance a líbí se mi!